Blog

Neden SIP?

Neden SIP?

Şehirlerarası / Uluslararası / GSM iletişim maliyetlerinizi düşürmek istiyorsanız SIP destekli iletişim çözümlerine geçin.


Avaya E169 Media Station

SIP Trunk (Hat) etkili ve güvenilir bir iletişim kurabilmek için en iyi yoldur. Tek bir kanal yerine, SIP tek bir IP üzerinden çok kanallı bağlantı oluşturulmasını sağlar. Bu da pahalı ISDN-PRI devrelerine göre iletişim giderlerini azaltmanızın en etkin yoludur. Aynı zamanda da kullanılmayan pahalı telefon hatlarını ortadan kaldırmak, kablo karmaşıklığının azaltılarak hatta yok edilerek IT departmanınızın verimliliğinin artmasına ve birden fazla lokasyonda yedeklilik sağlanmasına da imkan tanımaktadır.

İletişim maliyetlerini düşürmek ve verimliliği artırmak için SIP eknolojilerini düşünmelisiniz!

İşte SIP TRUNK tercih etmeniz için en iyi 8 sebep:

 1. Hat Maliyetleri:
  Analog, PRI, BRI hatlar pahalıdır. Ayrıca alınacak her hat için santral sisteminizde donanım yatırımı, kablolama maliyetleri gerektirir. SIP hatlar hat maliyetlerinizi ciddi oranda düşürür.
 2. Büyüme ve Esneklik:
  SIP kanalları kolay ve hızlı bir şekilde santral sisteminize eklenebilir ve değişen gereksinimlerinize bağlı olarak genişletilebilir.
 3. Arttırılan Yedeklilik & Güvenlik Fonksiyonları:
  Bir kesinti durumunda SIP hatlarınızı farklı lokasyonlara yönlendirebilirsiniz.
 4. Düşük Maliyetli Uzun Mesafe Aramaları:
  SIP hatlarınızdan uzun mesafe (şehirlerarası, uluslararası) aramalar çok daha ucuzdur. Operatör tarifelerine göre değişmekle birlikte %40'a kadar varan maliyet avantajları sağlar.
 5. Sanal Ofisler:
  Dünyanın her yerinde SIP hizmeti veren operatörlerden hat satın alarak sanal ülke / bölge ofisleri oluşturabilir, müşterilerinize yerel / bölgesel kanallardan da hizmet verebilirsiniz. Yine tüm bu hatlar merkezinizdeki iletişim sisteminiz üzerinden yönetilebilir.
 6. Bant Genişliği Kullanımı:
  SIP standardı her zaman veri iletişim ağınızda sesli iletişime yüksek kalite sağlamak için öncelik verir.
 7. Tümleşik İletişim (Unified Communication) Desteği:
  SIP durum bilgisi, anlık mesajlaşma, dosya paylaşımı, video konferans.. gibi işbirliğinizi arttıracak tüm UC özelliklerini destekler.
 8. SIP Görüşme, Ücret Havuzları:
  Sadece ihtiyacınız kadar hat satın alır, satın aldığınız farklı tarifeler / operatörler arasında iletişiminizi istediğinize yönlendirebilir ve tüm bunları tek noktadan yönetebilmenizi sağlar. SIP standardı her zaman veri iletişim ağınızda sesli iletişime yüksek kalite sağlamak için öncelik verir.


  SIP
 1470,    22  Oca  2017 ,   Veranet Blog
Veranet Blog

Web site: www.veranet.com.tr

Sektörden yeni teknoloji haberleri, gelişmeler...

Yorum Ekle

Veranet Logo
 

bilgi@veranet.com.tr

+90 850 722 7600

İstanbul Merkez:
19 Mayıs Mh. Sümer Sk.
Zitaş İş Mrk. No:3A/6
34736 - Kadıköy / İstanbul - Türkiye

Navigasyon için tıklayınız