Dell® SDN Ağ Çözümleri

Veranet Dell Yazilim Tanimli Ag SDN Cozumleri

 

Dell SDN Ağ Çözümleri 'ni; Veranet© her biri kendi alanında uzman Satış - Proje ve Teknik Ekibi ile projelendirir, kurar ve periyodik bakımlarını sağlar.

Dell'in SDN Ağ Yaklaşımı:

Klasik Ağlar; gelişen teknolojilerle birlikte artık daha karmaşık ve yorucu. Özetle BT’nin en çok karşılaştığı problemler:

 • BT’den; yeni uygulamaların hızlıca kurulması, daha yüksek performans, düşük gecikme süreleri, doğu-batı trafiği optimizasyonu, dinamik hazırlık önleme gibi talepler sıklıkla istenmekte.
 • Klasik Ağlar; verimsiz, elle yapılan yoğun operasyonları gerektirmekte, yavaş kurulmakta ve düşük çevikliğe sahip.
 • Klasik Ağlar; yönetim problemleri, politika uyumsuzluğu ve maliyet dağılımlarını zorlayan zorluklara sahip.
 • Dell Software Defined Networking (SDN)
 • Dell OpenFlow Desteği
 • Dell SDN Mimarisi Çözümleri
 • Dell Software Defined Networking (SDN)

 • Dell OpenFlow Desteği

 • Dell SDN Mimarisi Çözümleri

Dell’in Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) ve Açık Ağ Hareketleri (Open Networking Movements) desteği önemli ticari zorlukları çözen ve ciddi iş kazanımları sunan, yenilikçi yaklaşımlar sunuyor. Bu çözüm özeti, SDN ve Açık Ağlara genel bir bakış sunarak, klasik ağlarda ortaya karmaşık paradigmaların iş, teknik ve operasyonel faydaları ile çözülmesini sağlıyor.

Dell Networking'in SDN Çözümleri size yardımcı olur:

 • Gelişmekte olan tüm SDN teknolojileri için optimize edilmiş ortak, kolayca ölçeklenebilir bir temel sağlar.
 • Yeni nesil uygulamalar ve doğu-batı trafiği için gereken performans ve kapasiteyi sunar.
 • Tüm yaşam döngüsü yönetimiyle (lifecycle management) işlemleri hızlandırır ve otomatikleştirir.
 • Ağa bağlı bir işletim sisteminin, desteklenen modellerle kurulan bir ağda açık seçimi, bugün bir ağ çözümündeki en geniş, genişlik, esneklik ve yatırım korumasını sağlar.

 

Dell SDN Ağ Çözüm Bileşenleri:

 1. Dell M, N, S ve Z Serisi Ethernet Fabric (Kumaş - Yapı) Anahtarları

  Dell, OpenFlow'un ilk destekçileri arasındaydı ve 160.000'e kadar akış ve 40 Gigabit Ethernet desteği de dahil olmak üzere önemli yenilikler gerçekleştirdiği N, S ve Z serisi platformların belirli modellerinde destek sağladı. SDN'e olan açık yaklaşımı ile Dell; piyasadaki standartlara uygun OpenFlow denetleyicisine destek vererek müşteri seçimlerinini ve yatırımlarının korunmasını sağlar.

  Diğer üreticiler açık olma konusunda giderek daha fazla iddiada bulunurken sadece Dell Açık Ağ (Open Networking)’ı müşterisine sunarak yine Dell Açık Ağ Anahtarları (Open Networking Switches) üzerinde desteklenen işletim sistemlerini müşterisinin seçimine bırakıyor, izin veriyor. Bu genişlik, esneklik ve yatırım koruması başka hiçbir üreticinin çözümünde yoktur.

 2. Dell Networking OS (Operating System), CumulusLinux, SwitchLight OS

  Dell Networking OS, Cisco eğitimli ağ personelinin hemen rahat ve üretken olmasını sağlayan endüstri standardı bir komut satırı ara yüzü (GUI) içeren sınıfının en iyisi bir ağ işletim sistemidir.

  Dell Networking OS 'un güçlü komut dosyası oluşturma özellikleri, olgunlaşmamış geliştirme ortamları ve araç setleri ile tescilli “dil öğrenme gereksinimini ortadan kaldıran” endüstri standardı diller ve kütüphanelerden yararlanır.

 3. Dell Active Fabric Controller (Aktif Kumaş Kontrol Ünitesi)

  OpenStack Özel Bulut ortamları için Dell, Active Fabric Controller (Aktif Kumaş Kontrol Ünitesi) Cihazı'nı OpenStack yapılarında “sıfır dokunuşlu dağıtım” için sunarak, operatöre müdahale etmemesini sağlar - basitçe raf, kablo, güç yönetimi bu yapı ile hayat buluyor. Dell Active Fabric Controller ayrıca, basit bir ara yüz (GUI) ve kapsamlı API desteği ile ağ, uç nokta ve poliçe soyutlama yöntemleri sunar. Bu, OpenStack uygulamalarının ağın iş yükü gereksinimlerini karşılamak üzere programlanmasını sağlar. Basitleştirilmiş görünürlük ve erişim yapısının programlama ile kontrolünü sağlar.

 4. Dell Active Fabric Manager (Aktif Yapı Yöneticisi)

  Tek bir kolay ara yüz (GUI) tabanlı konsoldan birden fazla yapıyı yönetir. Aralarından seçim yapılabilecek 100'den fazla özelleştirilebilir tasarım şablonuyla çok katmanlı yapı topolojilerinin tasarımının ve dağıtımının otomatik hale getirilmesine yardımcı olan basitleştirme teknolojisini sağlar. VMware® vSphere ve OpenStack Neutron da dahil olmak üzere çeşitli platform öğesi yöneticileriyle sektör lideri northbound API entegrasyonu vardır. Sanal anahtarlar da dahil olmak üzere mevcut anahtar yapı kurulumlarının keşfine ve entegrasyonuna yönelik müşteri odaklı destek verir.

 5. Dell Networking OpenDaylight Denetleyicisi

  Dell OpenDaylight (ODL) denetleyicisi, amaca yönelik tasarlanmış OpenStack ortamlarında Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) ve Ağ İşlevli Sanallaştırma (NFV) dağıtımını ve yönetimini kolaylaştırır. Daha fazla esneklik ve çeviklik ile yeni iş yükleri ve hizmetler eklemenize olanak tanır.

Dell SDN Ağ Çözümlerimiz:

 

Veranet Logo
 

bilgi@veranet.com.tr

+90 850 722 7600

İstanbul Merkez:
19 Mayıs Mh. Sümer Sk.
Zitaş İş Mrk. No:3A/6
34736 - Kadıköy / İstanbul - Türkiye

Navigasyon için tıklayınız