Cisco® SDN Ağ Çözümleri

Cisco SDN Ağ Çözümleri

 

Cisco® SDN Ağ Çözümleri 'ni; Veranet© her biri kendi alanında uzman Satış - Proje ve Teknik Ekibi ile projelendirir, kurar ve periyodik bakımlarını sağlar.

SDN Ağlar; kuruluşların uygulama dağıtımını, uygulama dağıtımını hızlandırmasını ve özelleştirilmiş politikalarla etkinleştirilen iş akışı otomasyonu aracılığıyla BT maliyetlerini önemli ölçüde azaltmasını sağlar.

SDN Teknolojisi; otomatik, isteğe bağlı uygulama dağıtımı ve ölçeklenebilirlik sunarak, Bulut Mimarilerine de olanak tanır. Veri merkezi sanallaştırmasının faydalarını arttırır, kaynak esnekliği ve kullanım alanlarını genişletir, altyapı maliyetlerini ve yükünü azaltır.

Ortak merkezi BT politikaları ile farklı BT gruplarını ve iş akışlarını bir araya getirir. Klasik ağlarda, geçmişte günler veya haftalar alan birçok uygulama ve hizmet kurulumu, SDN Ağ  Teknolojisine geçiş ile birlikte, birkaç dakika içinde gerçekleştirilebilen modern altyapıya dönüşür.

SDN Teknolojisi; yeni uygulamalar ve iş servislerinin dağıtımını yaparken hız ve çeviklik sağlar.

Esneklik, çeviklik, politika tanımlı kurallar ve programlanabilirlik, bugünün ve yarının en zorlu ağ gereksinimlerini karşılayabilecek bir platform olan Cisco® 'nun SDN çözümlerinin ayırt edici özelliklerindendir.

 • Cisco APIC-EM
 • Cisco Nexus 9000 Serisi Anahtarlar
 • Cisco APIC-EM

 • Cisco Nexus 9000 Serisi Anahtarlar

Cisco Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) ürünleri ile eşsiz BT çözümleri sunar:

 1. Veri Merkezleri: Cisco Uygulama Merkezli Altyapı (ACI) Çözümü

  Cisco® ACI (Application Centric Infrastructure) kapsamlı bir SDN mimarisidir. Bu ilke tabanlı otomasyon çözümü, daha fazla ölçeklenebilirlik ve daha fazla ağ görünürlüğünü destekler. Cisco® ACI, SDN mimarisinin tüm avantajlarını kullanarak; Ağlar, Sunucular, Depolama Cihazları, Hizmetler ve Güvenlik için çeşitli politikalar belirlenmesini ve bu fiziksel ve sanal ortamların entegrasyonunu sağlar. Örneğin; Cisco® Nexus 9300 ve 9500 serisi Anahtarlar, ACI servis ve özelliklerinin tüm avantajlarını kullanır.

  Cisco® ACI sayesinde, haftalar süren uygulama kurulum süreleri, birkaç dakikaya iner. Aynı zamanda iş hedefleri ve politika gereksinimleri ile IT uyumluluğunu önemli ölçüde geliştirir.

  Cisco® ACI: BT organizasyonundaki; SDN Ağ, Bulut ve Yazılım Geliştirme, Güvenlik gibi farklı ekiplere, fayda sağlayacak şekilde tasarlanmış, izlenen ve yönetilen bir ağ ortamı sunar. Hazırlama ve kaynak yönetimini otomatikleştirebilen, ortak bir politika çerçevesi ile karmaşıklığı azaltarak hızlı uygulama geliştirilmesini, değişimini destekler.

 2. Kurumsal Ağlar: Cisco Uygulama Politikası Altyapı Denetleyicisi Kurumsal Modülü (APIC-EM) ve Yazılım Tanımlı WAN için Cisco Akıllı WAN (Cisco IWAN) çözümleri

  Cisco® APIC-EM (Application Policy Infrastructure Controller Enterprise Module)Cisco® Dijital Ağ Mimarisinin (DNA: Digital Network Architecture) merkezi bir parçasıdır. Kurumsal şube, kampüs ve WAN için Yazılım Tanımlı Ağlar (SDN) sunar.

  Basit kullanıcı ara yüzü ile “ilkeye dayalı uygulama profilleri” ‘ni otomatikleştirmenizi sağlar. Bu modül ile BT, yeni iş fırsatlarına hızla cevap verebilir. Cisco® APIC-EM ile ağ aygıtlarını daha hızlı dağıtma, programlanabilir bir ağ, üretkenliğin arttırılması ve kurumsal ağ için mükemmel bir uygulama deneyimi ortamı sağlanır.

  Yazılım Tanımlı WAN (Geniş Alan Ağı) için Cisco® Akıllı WAN (IWAN - Intelligent WAN) teknolojisi ile şube Yönlendirici (Router) yapılandırmasını ve yönetimini otomatikleştirir.

 3. Servis Sağlayıcılar: Cisco Evrimleşmiş Servis Platformu (Cisco Evolved Services Platform)

  Cisco® Evolved Services Platform; işletmenizi dönüştürmenize yardımcı olurken operasyonel maliyetleri düşürür, web hızında yeni hizmetleri dağıtarak gelirinizi arttırır ve iş için ayrılan zamanı azaltır.

  Servis Sağlayıcılar için esnek ve modüler bir Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) hizmet platformu oluştururken, Ağ İşlevleri Sanallaştırma (NFV: Network Functions Virtualization), açık API'lar ve gelişmiş orkestrasyon yeteneklerini kullanır.

  Cisco® Evolved Programmable Network; yenilikçi yeni servislerin kullanımını hızlandırmak için kullanabileceğiniz servis-teslim (service-delivery) yeteneklerini içeren fiziksel ve sanal bir altyapı platformudur.

Cisco SDN Ağ Çözümlerimiz:

 

Veranet Logo
 

bilgi@veranet.com.tr

+90 850 722 7600

İstanbul Merkez:
19 Mayıs Mh. Sümer Sk.
Zitaş İş Mrk. No:3A/6
34736 - Kadıköy / İstanbul - Türkiye

Navigasyon için tıklayınız