Avaya® SDN Ağ Çözümleri

Avaya SDN Ağ Çözümleri

 

Avaya SDN Ağ Çözümleri 'ni; Veranet© her biri kendi alanında uzman Satış - Proje ve Teknik Ekibi ile projelendirir, kurar ve periyodik bakımlarını sağlar.

Avaya SDN Fx Mimarisine Genel Bakış:

Avaya açık Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) Mimarisi, şirketlerin bugünkü dinamik uygulamaların gerektirdiği çevik ağları oluşturmalarına yardımcı olur. Avaya SDN Fx Mimarisi, ağ kenarı üzerindeki cihazların ve kullanıcıların ağa kolayca eklenmelerine izin vererek, tedarik sürelerinin haftalarca kısaltılarak "her yere, her yerden bağlantı" kolaylığı sağlar.

Avaya SDN Fx Mimari tasarımı; Otomasyon ve Entegrasyon kolaylıkları ile daha çevik, daha basit, daha kolay bağlanılabilir bir ağ ortamı sağlar.

Bir ev aletini bir elektrik prizinden diğerine hareket ettirmenize izin veren ev şebekenizdeki sadelik gibi, iş ağınızda her yerde basitlik sağlar.

Uygulamalar, cihazlar ve hatta kullanıcılar; değişiklikleri algılandığında “kendini yeniden yapılandıran” tek bir büyük bağlantı noktası olarak ağları görebilirler.

Avaya SDN Fx Mimarisi rakipleri arasında sağladığı kolaylıklar ve SDN Ağı'nı kontrol özellikleri ile benzersiz bir çözümdür.

 

 • Avaya Fabric Connect
 • Avaya Surge IoT (Nesnelerin İnterneti)
 • Avaya SDN Fx Mimarisi
 • Avaya Surge IoT Hastane Otomasyon Sistemi
 • Avaya Fabric Orchestrator
 • Avaya Open Networking Adapter (ONA)
 • Avaya Fabric Connect

 • Avaya Surge IoT (Nesnelerin İnterneti)

 • Avaya SDN Fx Mimarisi

 • Avaya Surge IoT Hastane Otomasyon Sistemi

 • Avaya Fabric Orchestrator

 • Avaya Open Networking Adapter (ONA)

Bağlantılar ve yapılandırmalar hakkında daha az endişe duyarak stratejik uygulamalara odaklanmanızı sağlar.

Avaya SDN Fx Mimarisi, şebekenin bir kez elle yapılan (manuel) fonksiyonları otomatik olarak gerçekleştirmesini sağlar.

 

Hata olasılığını azaltır ve hizmet verme zamanını hızlandırır.

Avaya Otomatik Çekirdek (Automated Core) yapısı, her ağ atlamasında elle yapılan yapılandırmaya olan ihtiyacı ortadan kaldırmak için tek bir ağ çapında Ethernet Kumaş (Fabric) yapısından (SDN Fx'deki "F") yararlanır.

 

Değişen iş gereksinimlerine hassasiyet ve esneklikle hızlı bir şekilde yanıt verir.

Açık Ekosistem; açık arabirimler ve açık kaynak özelleştirme araçları ile Standart Kumaş (Fabric) protokolleriyle birleşir.

 

Uygulamalar, cihazlar ve kullanıcıların; ağın herhangi bir yerine kolaylıkla bağlanmalarına ve sorunsuz bir şekilde etkileşime girmelerine izin verir.

Etkin Kenar (Enable Edge) özelliği; veri merkezinin ötesinde, kullanıcı kenarına kadar Kumaş (Fabric) uzantısını (SDN Fx'deki "x") kullanır. Binlerce cihaz ve ağ düğümüyle, ağ kenarındaki karmaşıklık yeni Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) teknolojisine geçişinizi geciktirmemelidir. Ağ kenarı, genellikle iş hızı ve güvenlik arasında en yüksek takas etkisine sahiptir. Herhangi bir güvenlik stratejisinin kritik ve temel katmanı olan Avaya SDN Fx Mimarisi, klasik ağ altyapısı sürecini parçalara ayırarak basitlik ve esneklikle otomatikleştirir.

 

Pazar Avantajı Kazanmak İçin İleri Teknolojiyi Kullanın

SDN, temel Kumaş (Fabric) özelliği ile birleştiğinde, kenar aygıtlarınızın ve düğümlerin ağ ile nasıl etkileşime girdiğini özelleştirmek için basitleştirilmiş bir platform sağlar. Envanter yönetimine kadar her şeyi düzene sokar. İşletmenizin daha hızlı ve daha pürüzsüz bir şekilde hareket etmesini ve rekabette öne geçmesini sağlar.

 

Avaya SDN Ağ Bileşenleri:

Avaya Fabric Connect

Avaya'nın Otomatik Çekirdeği; Fabric Connect (Kumaş Bağlantı) teknolojisi ile çalışır.

Ağ görevlerini basitleştirmek ve otomatikleştirmek için çoğu Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) yaklaşımı, ağın karmaşıklığını maskelemek için ek bir yazılım katmanı sunmaktır. Ancak Avaya, ağ mimarisi karmaşıklığı yaratan 4 yada 6 alt protokol yerine, ağın tamamında tek bir sanal kontrol katmanı (Virtual Control Layer) oluşturan ağ çapında bir kumaş (fabric) tabanlı protokol ile çalışır.

Fabric Connect, kenar yapılandırmasını anlamak suretiyle çekirdek anahtarları otomatik olarak yapılandırır ve her şey daha basit hale gelir. Uygulamaları çalıştırmak için beklemek zorunda kalmazsınız. Kurtarma işlemleri daha hızlı sağlanır. Cihaz sunucuları otomatik olarak eklenir ve güvenlik daha ayrıntılı sağlanır. Kesintiye neden olan ağ hataları büyük ölçüde azalır.

Avaya Fabric Orchestrator

Avaya Fabric Orchestrator , OpenDaylight ve OpenStack ile Avaya'nın Açık Ekosistemini oluşturur.

Fabric Orchestrator, hazırlama, ağ izleme ve politika yönetimi hizmetleri için birleşik bir ağ ve SDN denetleyici paketidir. Tek bir kolay arayüz (GUI) üzerinden tüm sistem kontrol edilir. Fabric Orchestrator, geniş bir yelpazede cihazları kolayca ve tutarlı bir şekilde bağlamak için standartlara dayalı bir yaklaşım olan Avaya Fabric Attach 'tan yararlanır.

Fabric Orchestrator ile Open Daylight ve OpenStack entegrasyonları, çapraz platformlar arası birlikte çalışabilirliği sağlamanıza yardımcı olur. Bulut yönetim sistemleri, yöneticilerin yöneticisi (manager-of-managers) sistemleri, özel uygulamalar ile entegrasyon, basit ve tekdüze SDN ve Fabric (Kumaş) programlanabilirliği sağlayan bir dizi Kuzey Yönünde Programlama (NPI: Northbound Programming Interfaces) arabirimi (API’ler) aracılığıyla etkinleştirilir.

Avaya Enabled Edge

Avaya Etkin Kenar (Avaya Enabled Edge) SDN Fx Mimarisi: Kumaş Ekleme (Fabric Attach), Kumaş Genişletme (Fabric Extend) ve Açık Ağ Adaptörü (ONA: Open Networking Adapter) olmak üzere üç bileşenden oluşur.

 1. Avaya Fabric Attach

  Geleneksel erişim anahtarları, sunucular ve sanal makineler, kameralar ve Nesnelerin İnterneti (Internet of Things) cihazları gibi geniş bir yelpazedeki cihazları kolayca ve tutarlı bir şekilde bağlamak için standartlara dayalı bir yaklaşımdır.

 2. Avaya Fabric Extend

  Herhangi bir IP tabanlı ağ üzerinden Fabric Connect dağıtımlarının, ara bağlantısını destekler.

 3. Avaya Open Networking Adapter

  X-Ray makineleri, Video Gözetim Kameraları ve Slot Makineleri gibi cihazlara takılan benzersiz bir ağ adaptörüdür. Bir Linux OS ve Open vSwitch çalıştıran bu Adaptör, bağlı olduğu aygıta özelleştirilmiş bir profil sunar ve otomatik olarak özelleştirilmiş şirket çapında sanal ağa yerleştiren bir SDN denetleyicisi ile otomatik olarak ilişkilendirir. BT hiçbir şeye ihtiyaç duymadan, bu adaptör ile binlerce cihazı güçlü ve kolay şekilde yöneterek etkinleştirebilir.

 

Avaya SDN Ağ Çözümlerimiz:

 

Veranet Logo
 

bilgi@veranet.com.tr

+90 850 722 7600

İstanbul Merkez:
19 Mayıs Mh. Sümer Sk.
Zitaş İş Mrk. No:3A/6
34736 - Kadıköy / İstanbul - Türkiye

Navigasyon için tıklayınız